Home Magazin Şarkıcı Gülay Sezer üçüncü kez kanser oldu!

Şarkıcı Gülay Sezer üçüncü kez kanser oldu!

Şarkıcı Gülay Sezer üçüncü kez kanser oldu!

Şarkıcı Gülay Sezer üçüncü kez kanser oldu!Geçtiğimiz yıllarda iki kez kanserle savaşan ve çoklu organ yetmezliği tedavisi gören Gülay’ın rahim kanseri olduğu öğrenildi. Ünlü şarkıcı, Bodrum’dan İstanbul’a dönerek tedavisine başladı.

Milliyet gazetesinden Ali Eyüboğlu’nun, “Gülay Üçüncü Kez Kanser Oldu” başlıklı yazısı şöyle:
“Hastalıklar, şarkıcı Gülay’ın yakasını bir türlü bırakmadı. Şimdiye kadar birer yıl arayla mesane ve böbrek tümörü ameliyatı geçiren şarkıcı, son olarak 2019 yılında çoklu organ yetmezliği nedeniyle hastanede uzunca süre tedavi gördü.

Pandemi nedeniyle uygulanan yasaklar kalkınca tatil için Bodrum’daki kız kardeşi Nilüfer Sezer’in yanına giden şarkıcı, burada sağlık sorunları yaşayınca Milas Devlet Hastanesi’ne gitti.

Şarkıcıyı muayene eden doktorlar, rahim kanserinden şüphelendi. Biyopsi için alınan parçanın tahlili ‘rahim kanseri’ olarak çıkınca, şarkıcı uçakla İstanbul’a gitti.

Gülay, bundan sonraki tüm teşhis, ameliyat ve tedavi sürecini daha önce de yattığı Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde geçirecek.

GÜLAY’IN SAĞLIK DURUMU

‘Geçmiş olsun demek’ ve bilgi almak için aradığım Gülay, ‘Hayatım hastalıklarla mücadeleyle geçti. İki kez yendiğim kanseri Allah’ın izni, doktorlar ve sevenlerimin desteğiyle bu kez de atlatacağıma olan inancım tam’ dedi. Acil şifalar sevgili Gülay, dualarımız seninle.”

“TEDAVİM SONRASI İLK KONSER”

‘Cesaretin Var Mı Aşka’ şarkısıyla hafızalara kazınan Gülay Sezer, Aralık 2019’da Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, tedavisinin bittiğini, ilk konsere hazır olduğunu belirtmişti:

“Tedavim sonrası ilk konser. Hastalığım süresince ilgisini ve desteğini esirgemeyen Devlet erkânına, televizyoncu ve haberci dostlarıma, duyarlı canım arkadaşlarıma, sanatçı kardeşlerime, dualarını esirgemeyen başımın tacı sevenlerime sonsuz sevgi ve saygımla.”

Hastane odasından bir fotoğraf paylaşan şarkıcı, “Sevgili dostlarım. Mesajlarınızı zaman zaman görüyorum ve beni merak ettiğinizi biliyorum fakat çoğunlukla çok yorgun olduğum için sizlere cevap veremiyorum. Durumum gayet iyi ancak tamamen iyileşip hastaneden çıkabilmek için bolca dinlenmem gerekiyor, ben de öyle yapıyorum. Yakında görüşmek üzere. Sevgimle” ifadelerini kullanmıştı.